botumy

BO TU MY

botumy pro vás a vaši firmu

zpracujeme i váš odpad

A DÍKY TOMU DÁME DRUHOU ŠANCI NEJen VĚCEM, ALE I LIDEM

Ano, jsme tady s Vámi. Milujeme Ostravu, upcyklujeme, recyklujeme, tvoříme, školíme, vzděláváme. pracujeme,
prodáváme a zaměstnáváme. Navíc se snažíme být bezodpadoví. My o ekologii jenom nemluvíme. Přidejte se k nám. Buďte jako my společensky zodpovědnou firmou.

Proč? Bo nám to není jedno.

Náš příběh začal transformací obecně prospěšné společnosti MENS SANA na právní formu ústav. Tento krok byl nutný k tomu, aby se MENS SANA mohla podílet na založení sociálního podniku. Sociální podnik BOTUMY s.r.o. vznikl dne 18.7. 2017 jako výraz společenské odpovědnosti MENS SANA, z.ú.

Sociální podnik BOTUMY jsme založili s cílem osamostatnit se a nebýt finančně závislí pouze na dotacích a darech. Pevně věříme, že máme co nabídnout.

CO tEDY DĚLÁME?

Vytváříme originální designové výrobky z odpadového materiálu.
Recyklujeme, upcyklujeme, vyrábíme, tvoříme, navrhujeme.
Naplňujeme zakázky pro provozní práce.
Realizujeme vzdělávací  neurokognitivní programy v rámci Paměťové akademie- Fitko pro Mozek.

KOHO ZAMĚSTNÁVÁME?

Práci v našem sociálním podniku nacházejí nejen lidé se zdravotním, ale také sociálním znevýhodněním. Zaměstnáváme lidi, kteří měli méně štěstí než lidé zdraví a lidi, kteří jsou prakticky nezaměstnatelní na aktuálním trhu práce.
Za dobu své existence jsme naůezli práci v různých typech pracovního poměru více než 70 lidem, z čehož 94% představovaly osoby s různým stupněm znevýhodnění.

DÁVÁME DRUHOU ŠANCI LIDEM I VĚCEM!

druhá šance pro slečnu p.

Mladá slečna P. se z důvodu špatného rodinného zázemí ocitla v 17 letech na ulici, nedokončila střední školu a protloukala se životem, jak se dalo. Střídala krátkodobé brigády a ubytovny. Před dvěma lety se jí podařilo kontaktovat MENS SANU s žádostí o pomoc v její nelehké situaci. Sociální pracovníci nabídli slečně P. nácvikové bydlení, pomohli vyřídit veškeré záležitosti ve zdravotně-sociální oblasti, podpořili slečnu P. v její snaze vrátit se ke studiu na střední škole a nasměrovali slečnu P. do BOTUMY, kde slečna P. získala pracovní místo na pozici provozní pracovnice – šičky v textilní dílně. V současné době slečna P. za pomoci MENS SANY získala obecní byt a v BOTUMY díky své šikovnosti a píli pracovní smlouvu na dobu neurčitou.

Měníme odpadový materiál

Ve FUNKČNÍ VĚCI

Vyrábíme z papíru, látek, bannerů, dřeva, drátů, kovového i plastového odpadu

Již od doby svého vzniku spolupracujeme s firmou Navzdory s.r.o. (dříve Respiro s.r.o.), pro kterou vytváříme návrhy pro znovupoužití odpadových materiálů a zpracováváme zakázky na výrobky z druhotných materiálů. V naší dílně již několik let vznikají netradiční tašky, pytle na hračky a obálky z papírových pytlů od mouky, leporela z prošlých letáků firmy Tchibo, tašky z bannerů, dětská hra Mikádo, náramky, ozdoby a propisky z použitých letáků pro Moravskoslezský kraj.

Servis Climax

Zakoupili jsme odpadový materiál z firmy Climax. Pruhy látek v roletách, které byly určeny k likvidaci. Z tohoto materiálu vyrábíme různé výrobky, jako jsou podsedáky a puffy, obaly na květináče, pelechy pro domácí mazlíčky, košíky, organizéry, tašky, pouzdra a mnoho dalšího. Většinu těchto výrobků si můžete zakoupit v našem e-shopu.

BIOPEKÁRNA ZEMÁNKA

Z pytlů na mouky firmy Zemánka v našich dílnách vznikly designové tašky, pytle na hračky a obálky.

TCHIBO

Pro firmu Tchibo vyrábíme z prošlých katalogů koláže, které se lepí na desky a v budoucnu z nich budou obalové materiály pro bloky.

PROPISKY Z LETÁKŮ

Pro Moravskoslezský kraj vyrábíme z prošlých letáků propisky.

aktuálně

v rámci společenské odpovědnosti

OPRAVUJEME obecní majetek

V roce 2018 jsme získali od obce Ostrava-Poruba do nájmu prostory k podnikání na Hlavní třídě 583, č.p. 105. Abychom mohli v těchto prostorách podnikat, bylo nutné zajistit statické posouzení objektu. Statické posudky bohužel odhalily havarijní stav objektu. Po zvážení všech možností jsme se rozhodli objekt opravit dle platných norem ČR. Čekala nás náročná práce, což obnášelo zajištění stavebního projektu a zejména vyřízení stavebního povolení. Prodlevu ve vyřizování stavebního povolení a nákupu materiálů způsobila mimo jiné pandemie COVID-19.  Ihned po získání stavebního povolení roce 2020 jsme zahájili práce v objektu, které spočívaly v sanaci stropních betonových nosníků stropů, postavení nové ocelové konstrukce a vestavění patra, postavení funkčního schodiště, opravách elektro a vodoinstalace, osvětlení, sociálních zařízení a položení  podlah. Práce se nám z důvodu nedostatku finančních prostředků protáhly, jelikož se jedná o obecního majetek, na který je velmi těžké získat finanční zdroje z veřejných prostředků. Předpokládáme, že se nám podaří práce, které z 90 % děláme svépomocí a z vlastních zdrojů, dokončit a prostory v roce 2021 zpřístupnit veřejnosti.

před a po

Sledujte naše sociální sítě, kde vám postupně odhalujeme naše nové prostory.

1
ZAMĚSTNANCŮ SE ZNEVÝHODNĚNÍM
1 KG
ZRECYKLOVANÉHO MATERIÁLU PRO NAŠE VÝROBKY
1 +
PRODANÝCH VÝROBKŮ Z NAŠICH DÍLEN

KONTAKT

Kontaktní informace

Botumy, s.r.o.
Studentská 6202/17, 708 00 Ostrava – Poruba

IČ/DIČ: 06279333/ CZ06279333

Bankovní spojení: Česká spořitelna,a.s.
Číslo účtu: 4866406309/0800

Kontaktní informace

Mgr. Saidlová Jaroslava, jednatelka
777 034 883
j.saidlova@botumy.cz


Mgr. Liška Antonín
a.liska@botumy.cz
774 452 039

Mgr. Kacerovská Jana
j.kacerovska@botumy.c
734 256 883

BOTUMY s.r.o. se ztotožňuje s principy, jimiž je deklarováno sociální podnikání podle indikátorů stanovených Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. Díky naplňování těchto principů jsme byli úspěšně zařazení do katalogu sociálních podniků pod záštitou MPSV. Katalog lze dohledat webové adrese: www.ceske-socialni-podnikani.cz 

Odebírejte náš NEWSLETTER

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a získejte přehled o novinkách, akcích a slevách jako první. 

Potvrzením přihlášení souhlasíte s použitím Vaší emailové adresy v souladu s našimi zásadami na ochranu soukromí. 

BOTUMY

ZPRACOVÁNÍ ODPADU

MARKETING A CSR