Nejsme jen kavárna, ale i umělecká galerie.
PONDĚLÍ – PÁTEK 9:00-18:00

Hlavní třída 583/105, Ostrava- Poruba

RUB je náš vysněný podnik, na kterém jsme usilovně pracovali několik let. Jedná se o prodejní galerii s kavárnou. Zakoupit si zde můžete umělecké předměty a produkty z naši dílny BOTUMY, kde se věnujeme šití a návrhům desingových kousků oblečení. 

Přijďte si k nám posedět a nechte se unést jedinečnou atmosférou naší minikavárny. V nabídce máme výbornou kávu z Ostravské pražírny, kvalitní čaje, nealko nápoje a něco málo na zub. 

naše kavárnička

něco málo na zub

BOTUMY •

KERAMIKA BALABÁNOVI •

ANDRZEJ CIESLAR •

JANA A JAN LöRINCZOVI •

GABRIELA MAŇÁKOVÁ•

ŠÁRKA MIKESKOVÁ •

PETR SZYROKI •

ONDŘEJ TKAČÍK •

Autorská čtení, videoprezentace, besedy, kluby.

Sledujte naše sociální sítě pro přehled aktuálních akcí.

DOKONČENÍ REKONSTRUKCE - PODPORA ZAMĚSTNÁVÁNÍ OZP

PROJEKT

Hlavním cílem projektu bylo dokončení náročné rekonstrukce pronajatých prostor na Hlavní třídě č.p. 583/105 v Ostravě – Porubě. Díky rekonstrukce jsme zahájili dne 1.12.2022 jsme zahájili prodej výrobků BOTUMY a uměleckých předmětů výtvarníků z našeho regionu. V nově zrekonstruovaných prostorách budeme realizovat vzdělávací programy Paměťové akademie, zejména programu Fitko pro mozek a kreativní dílny pro veřejnost. V rámci prodejní galerie vzniklo nových 5 pracovních míst pro osoby OZP. Zmíněné prostory jsme získali do pronájmu od Úřadu městského obvodu Ostrava – Poruba. Stav pronajatých prostor vyžadoval nutnou rekonstrukci patra (celkové rozebrání původního vestavěného patra a nahrazení konstrukcí s větší nosností), novou elektroinstalaci, vodoinstalaci, sociální zařízení, podlahy, stropy a celkovou úpravu pro zřízení sdílené šicí dílny. Předpokládáme, že námi zrekonstruované prostory se stanou nejen místem prodeje zajímavých výrobků, ale také místem reálné a přirozené "destigmatizační kampaně" a sousedského setkávání. Tento projekt finančně podpořila v roce 2021 a 2022 Nadace ČEZ a společnost HYUNADAI. Děkujeme také za podporu Moravskoslezskému kraji a Statutárnímu městu Ostrava.