Uvědomujeme si, že situace v souvislosti s nemocí COVID-19 je vážná. Proto jsme zareagovali OKAMŽITĚ a ze dne na den pozastavili naše podníkání a ZADARMO jsme začali šít roušky pro potřebné.

0 +
DAROVANÝCH ROUŠEK

Vláda vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) nouzový stav. Nouzový stav byl vyhlášen na dobu 30 dní od 12. března 2020. V rámci nouzového stavu je omezen pohyb osob na území České republiky od 16. března 2020, a to prozatím do středy 1. dubna 2020. Jednotlivá opatření související s nouzovým stavem jsou zveřejněna také na stránkách Úřadu vlády ČR.

Pomáhejte s námi!

CHCI DAROVAT MATERIÁL

Materiál nám dochází velmi rychle, na šití roušek jsme použili naše zásoby v hodnotě několik tisíc korun a roušky dáváme ZDARMA, takže není v našich silách nakupovat materiál. Pokud máte možnost darovat KLOBOUKOVÉ GUMIČKY, ŠPENDLÍKY S HLAVIČKOU. Určitě se hodí látky, nitě,… VOLEJTE NA 773 450 512.

CHCI POMOCI FINANČNÍM DAREM

Spustili jsme pro Vás prodej CERTIFIKÁTŮ POMOCI. Jakou peněžitou pomoc zvolíte je na Vás. Děkujeme! 

VÝVOJ UDÁLOSTÍ V ČASE

24. března 2020

Je možné pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu. Při kontaktu s ostatními osobami je nutné zachovávat odstup nejméně 2 metry, pokud je to možné.

18. března 2020

Se dle usnesení vlády zakazuje všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest.

16. března 2020

Byly dle usnesení vlády ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách vyjmuty textilní galanterie a prodej textilního materiálu. Dále vláda schválila záruku COVID na podporu podnikatelů a živnostníků, a v neposlední řadě nařídila starostům obcí zajistit osobám starším 70 let pomoc při zvládání základních životních potřeb, včetně nákupů potravin a léků. Seniorům vláda doporučuje nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče.

14. března 2020

Od soboty 14. března 2020 od 6:00 hodin do 24. března 2020 do 6:00 hodin se uzavírají veškeré obchody s výjimkou prodejen potravin, hygienického a drogistického zboží, lékáren a výdejen zdravotnických prostředků, paliv a pohonných hmot a dalších.

13. března 2020

Do karantény musí všichni přijíždějící z rizikových zemí. Čeští občané a v ČR žijící cizinci nesmějí od půlnoci z neděle na pondělí 16. března až na výjimky opustit republiku. Současně začne platit i obdobný zákaz pro cizince, kteří by chtěli přijet do České republiky a nemají zde trvalý či dlouhodobý přechodný pobyt. 

12. března 2020

Vláda ČR vyhlásila kvůli koronaviru nouzový stav na celém území ČR. Zákaz shromažďování více než 10 ti osob.

10. března 2020

Bylo rozhodnuto o přijetí dalších dvou mimořádných opatření v souvislosti s onemocněním COVID-19. Zakázány byly všechny hromadné akce, kde je najednou více než 100 osob a také byla zakázaná osobní účast na výuce na základních, středních, vysokých i vyšších odborných školách. 

9. března 2020

Zasedala Bezpečností rada státu.  Ministerstvo zdravotnictví následně na základě průběžného vyhodnocení situace vydalo mimořádné opatření, které nařizuje s účinností od 10. 3. 2020 všem poskytovatelům zdravotních služeb lůžkové péče a zařízením sociálních služeb zákaz návštěv osob.

8. března 2020

Nařízení karantény pro kontakty nakažených osob. Jednotlivé karantény pro kontakty nakažených osob budou nově na dálku rozhodovat praktičtí lékaři. Hygienické stanice budou hlásit praktickým lékařům a praktickým lékařům pro děti a dorost všechny osoby, které byly v kontaktu s nakaženými pacientem, a lékaři na dálku rozhodnou o karanténě v délce 14 dnů.

5. března 2020

MZ vydalo mimořádné opatření, kterým se účinností od čtvrtka 5. března 2020 do odvolání zakazuje všem osobám, s výjimkou výrobců, vyvážet z území České republiky všechny přípravky osobní hygieny určené na dezinfekci rukou

4. března 2020

Zasedala Bezpečností rada státu a Ministerstvo zdravotnictví následně přijalo mimořádné opatření, kterým všem pořadatelům hromadných akcí na území ČR s předpokládanou účastí nad 5000 osob denně nařizuje oznámit takové akce místně příslušné krajské hygienické stanici.

3. března 2020

Ministerstvo zdravotnictví vydalo  mimořádné opatření, kterýms účinností od středy 4. března 2020 do odvolání zakazuje vývoz všech respirátorů třídy FFP3 mimo Českou republiku, a jejich prodej všem mimo zdravotnická a sociální zařízení, orgány ochrany veřejného zdraví, složky integrovaného záchranného systému a další orgány státní správy. 

2. března 2020

Zasedala Bezpečností rada státu. Ta s platností od 5. března na dobu 14 dnů pozastavila letecká spojení s oblastmi v severní Itálii a v Jižní Koreji. 

1. března 2020

Ministr Adam Vojtěch oznámil o prvních 3 nakažených v ČR.

Každý děláme co umíme! V našem sociálním podniku jsme ušili a rozdali ( k dnešnímu dni 27.3.) více než 2000 roušek ZDARMA. Děkujeme všem lidem, kteří nám pomáhají pomáhat,bez Vás by to nešlo!!!Pojďme spolu udělat ještě lepší Česko! 💚

Přátelé, pomozte nám!!!
předali jsme zdarma několik stovek roušek azylovým domům, Lince důvěry, nemocnicím, psychiatrům, psychologům… Dochází nám materiál. Potřebujeme nutně k šití roušek “kloboukové gumičky” a bavlněné látky s dětskými motivy, abychom mohli ušít roušky dětem hospitalizovaným ve Fakultní nemocnici. V galanterii beznadějně vyprodáno. Nemáte někdo doma???Pokud ano, zavolejte nám na tel. 773 450 512. Děkujeme 💚Prosíme o sdílení.

Děkujeme panu Bedřichovi Raškovi za gumičky k rouškám a kavárně CO KAFE za dobré kafe. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!!! Stále šijeme roušky, pokud jsou mezi Vámi zdravotníci, hasiči, sociální služby a potřebujete bavlněné roušky, domluvte se na tel. 773 450 512 💚

Přátelé, pokud je mezi Vámi lékař, psychiatr nebo jiný zdravotník, který potřebuje bavlněnou roušku, aby mohl vykonávat svou práci a jste z Ostravy, dáme Vám zdarma bavlněné roušky. Prosím, ohledně předání nás kontaktujte na telefonu: 773 450 512.

Máme velikou radost, že na naši výzvu na FB, že nabízíme roušky ambulantním specialistům, zareagovalo hned několik psychiatrů, psychoterapeutů, a ostatní zdravotnický personál, který má o roušky akutní nouzi, a mohli jsme jim je dnes předat. V pondělí mohou opět zdravotníci zavolat na tel: 773 450 512 a domluvit se s námi ohledně předání roušek. Prosíme o sdílení těchto informací.💜

AKUTNÍ NEDOSTATEK: KLOBOUKOVÉ GUMIČKY, ŠPENDLÍKY S HLAVIČKOU. PŘÁTELE, MOC PROSÍME, POKUD MÁTE DOMA, DEJTE NÁM VĚDĚT 773 450 512.

Naši pracovníciv MENS SANA jsou už vybaveni a můžou jít do terénu vykonávat svou práci.

Zároveň jsme našimi rouškami vybavili potřebné lidi. Vzhledem k situaci jen doufáme, že nám bude dostačovat náš materiál. Už po dvou dnech nám totiž došly zásoby gumiček (kloboukových). Naše dílna není na takový provoz přizpůsobená a zjišťujeme, že nám k práci chybí i špendlíky s hlavičkou. Přátelé, pokud by někdo měl tyto “cennosti”, tak nám prosím dejte vědět. V rámci Ostravy soi dojedeme kamkoli.

V naší neziskovce a sociálním podniku místo slibů šijeme zadarmo roušky pro lidi se zdravotním a sociálním znevýhodněním !!! 

Od 16.3. ukončujeme provoz v naší dílně a vše podřizujeme situaci a naši pracovníci a švadlenky šijí roušky.